Kansallinen neurokeskus

Mikael von und zu Fraunberg

  • Johtaja, neurokirurgian dosentti
  • mikael.fraunberg@uef.fi
  • +358 50 433 5008

Merja Jaronen

  • Ohjelmapäällikkö
  • merja.jaronen@uef.fi
  • +358 50 5129116

Pirkko Kurvinen

  • Hankesihteeri
  • pirkko.kurvinen@uef.fi
  • +358 50 528 0596

Sanna-Maria Nurmi

  • Asiakkuuspäällikkö, Turku
  • sanna-maria.nurmi@uef.fi
  • +358 50 339 4449

Terhi Holappa

  • Asiakkuuspäällikkö, Tampere
  • terhi.holappa@uef.fi
  • +358504138498

Anne Halonen

  • Palveluasiantuntija, Oulu
  • anne.halonen@uef.fi
  • +358 50 512 9106

Sari Karppinen

  • Asiakkuuspäällikkö, Turku
  • sari.karppinen@uef.fi
  • +358 50 355 4945

Hannamari Sirkko

  • Viestintäasiantuntija
  • hannamari.sirkko@uef.fi
  • +358504483497

Kansallisen neurokeskuksen Uudenmaan osaamiskeskittymä: Helsinki Brain & Mind

Anne Patana

  • Kehittämispäällikkö, Helsingin seutu & innovaatiot
  • anne.patana@helsinki.fi
  • +358 50 5913279

Kehitystyötä rahoittaa

  • Osaamiskeskittymän kehittämistä Uudenmaan alueella tukee Uudenmaan liitto Euroopan aluekehitysrahastosta (EAKR).

Kansallinen neurokeskuksen osaamiskeskittymän kehittäminen Pohjois-Savon alueella:

Emmi Reijula

  • Erityisasiantuntija, yritysyhteistyö
  • emmi.reijula@uef.fi
  • +358 50 475 2766

Antti Kotimaa

  • Innovaatioasiantuntija
  • antti.kotimaa@savonia.fi
  • +358447856449

Eeri Pihlajakari

  • Tanssinopettajakoulutuksen vastaava lehtori
  • eeri.pihlajakari@savonia.fi
  • +358447857411

Tuija Sairanen

  • Kuntoutusalan asiantuntija
  • tuija.sairanen@savonia.fi
  • +358447856438

Jani Miettinen

  • Datatieteilijä
  • jani.miettinen@uef.fi
  • +358504779315

Eric le Tortorec

  • Datatieteilijä
  • eric.letortorec@kuh.fi
  • +358447176876

Jukka Kähkönen

  • TKI-asiantuntija
  • jukka.kahkonen@savonia.fi
  • +358407169197

Juhamatti Huusko

  • TKI-asiantuntija
  • juhamatti.huusko@savonia.fi
  • +358505370525

Johanna Viiri

  • Palveluasiantuntija
  • johanna.viiri@uef.fi
  • +358504117297

Marjo Eskelinen

  • Laadunhallinnan asiantuntija
  • marjo.eskelinen@uef.fi
  • +358403552019

Hannamari Sirkko

  • Viestintäasiantuntija
  • hannamari.sirkko@uef.fi
  • +358504483497

Kehitystyötä rahoittaa

  • Osaamiskeskittymän kehittämistä Pohjois-Savon alueella tukee Pohjois-Savon liitto Euroopan aluekehitysrahastosta (EAKR).

Laita meille viestiä!

Tilaa Neurokeskuksen uutiskirje