Kansallinen neurokeskus, koordinaatio

Mikael von und zu Fraunberg

  • Johtaja, neurokirurgian dosentti
  • mikael.fraunberg@uef.fi
  • +358 50 433 5008

Merja Jaronen

  • Ohjelmapäällikkö
  • merja.jaronen@uef.fi
  • +358 50 5129116

Pirkko Kurvinen

  • Hankesihteeri
  • pirkko.kurvinen@uef.fi
  • +358 50 528 0596

Kansallinen neurokeskus, aluetyöntekijät

Anna Karjalainen

  • Aluepäällikkö, Kuopio Brain & Mind
  • anna.karjalainen@uef.fi
  • +358 50 560 6139

Anne Patana

  • Kehittämispäällikkö, Helsinki Brain & Mind, Helsingin yliopisto
  • anne.patana@helsinki.fi
  • +358 50 5913279

Anniina Tuomola

  • Asiakkuuspäällikkö, Jyväskylä
  • anniina.je.tuomola@jyu.fi
  • +358 50 431 2532

Sari Karppinen

  • Asiakkuuspäällikkö, Tampere
  • sari.karppinen@pshp.fi
  • +358 44 472 9716

Verna Achté

  • Asiantuntija, Helsinki Brain & Mind, Helsingin yliopisto
  • verna.achte@helsinki.fi
  • +358 50 357 0347

Kansallisen neurokeskuksen Uudenmaan osaamiskeskittymä: Helsinki Brain & Mind -hanke

Anne Patana

  • Kehittämispäällikkö, Helsingin seutu & innovaatiot
  • anne.patana@helsinki.fi
  • +358 50 5913279

Verna Achté

  • Asiantuntija, Helsinki Brain & Mind, Helsingin yliopisto
  • verna.achte@helsinki.fi
  • +358 50 357 0347

Dovile Kurmanaviciute

  • Innovaatioagentti
  • dovile.kurmanaviciute@aalto.fi
  • +358 41 493 8284

Paula Tanni

  • Data-asiantuntija
  • paula.tanni@hus.fi
  • +358 40 568 7364

Sara Lindholm

  • Projektisuunnittelija
  • sara.lindholm@helsinki.fi
  • +358 504729952

Anni Kinnari

  • anni.kinnari@helsinki.fi
  • 050 4787896

Kehitystyötä rahoittaa

  • Osaamiskeskittymän kehittämistä Uudenmaan alueella tukee Uudenmaan liitto Euroopan aluekehitysrahastosta (EAKR).

Kansallinen neurokeskuksen osaamiskeskittymän kehittäminen Pohjois-Savon alueella -hanke

Antti Kotimaa

  • Innovaatioasiantuntija
  • antti.kotimaa@savonia.fi
  • +358447856449

Eeri Pihlajakari

  • Tanssinopettajakoulutuksen vastaava lehtori
  • eeri.pihlajakari@savonia.fi
  • +358447857411

Tuija Sairanen

  • Kuntoutusalan asiantuntija
  • tuija.sairanen@savonia.fi
  • +358447856438

Jani Miettinen

  • Datatieteilijä
  • jani.miettinen@uef.fi
  • +358504779315

Jukka Kähkönen

  • TKI-asiantuntija
  • jukka.kahkonen@savonia.fi
  • +358407169197

Juhamatti Huusko

  • TKI-asiantuntija
  • juhamatti.huusko@savonia.fi
  • +358505370525

Hannamari Sirkko

  • Palvelu- ja viestintäasiantuntija
  • hannamari.sirkko@uef.fi
  • +358504483497

Kehitystyötä rahoittaa

  • Osaamiskeskittymän kehittämistä Pohjois-Savon alueella tukee Pohjois-Savon liitto Euroopan aluekehitysrahastosta (EAKR).

<

Laita meille viestiä!